Nie kupuj szczęścia !

sssqqqNie kupuj szczęścia !

Czy można kupić szczęście? Wszystko zależy co rozumiemy pod tym tym pojęciem. Z pewnością dla wielu ludzi, dziś to słowo mieści się w kategorii materialnych dóbr, są szczęśliwy kiedy mogą coś kupić, sprawić sobie przyjemność. Warto się zastanowić więc, jaką ma wartość takie szczęście, jaki jest jego okres przydatności – dzień, tydzień, miesiąc? Aby móc dowiedzieć się co nas uszczęśliwia należy zadać sobie pytanie : „Jestem szczęśliwy/wa gdy.,…?” No właśnie, gdy co?

Zapominamy że szczęście powinno opierać się na prostocie. Jeżeli przestaniemy dostrzegać szczęście w rodzinie, w możliwości życia, kochania, jeżeli przestaniemy być szczęśliwi gdy czynimy dobro to znak że przestajemy rozumieć sens tego słowa.  Nie próbujmy „uszczęśliwiać” się na siłę, nową sukienką, butami, nowym gadżetem, egzotyczną wycieczką, odlotowym wypadem – bądźmy po prostu szczęśliwi, mogąc się realizować.

Najważniejsze w życiu to żyć w zgodzie z sobą samym. Szczęśliwy człowiek to ktoś kto zrozumiał że ma jedno życie, które musi wykorzystać w stu procentach, by umierając niczego nie żałować. Nie należy również mylić pojęcia szczęście i radość, bo może być w naszych życiu wiele przykrych chwil, a mimo to w głębi będziemy czuć że jesteśmy – szczęśliwi i spełnieni.

Szczęście to efekt przemyśleń, walk z własnymi słabościami, to próba robienia czegoś na przekór, często to także bitwa o własne „jestestwo”. Nie kupujmy szczęścia, szukajmy go w tym co nas otacza, szukajmy go w głębi siebie. Realizujmy marzenia, kochajmy ludzi, żyjmy w taki sposób by dawać radość innym.