Każdy potrzebuje odrobinę… relaksu!

efev

Czy można zawsze żyć na pełnych obrotach? Czy człowiek ciągle może pracować i wypełniać swoje obowiązki? Odpowiedź brzmi – NIE. Kiedy utrzymujemy swoje życie na ciągłych obrotach, zużywamy się tak samo jak silnik czy komputer. Każdy z nas potrzebuję relaksu, odpoczynku, chwilowego resetu. Każdy powinien poświęcać czas sobie, bliskim, ładować baterie tak by móc działać sprawniej i efektywniej.

Odpoczynku potrzebuje każdy, bez względu czy mowa tu o relaksie od pracy, obowiązków domowych, szkoły, a czasem nawet od bliskich. Nie trzeba wiele, może samotna kąpiel, czytanie książki, kawa na tarasie, spacer z psem, słuchanie muzyki czy wypad na miasto lub na wieś. Odpoczynek musi być wpisany w schemat naszego życia. Relaks to także moment w którym możemy zebrać myśli, czasami problemy i zmartwienia potrzebują relaksu. Kiedy jesteśmy odprężeni i spokojni, wolni od codzienności – odpowiedzi na nurtujące nas pytania przychodzą same.

Kiedy jest najlepszy czas na relaks? Sama/sam zdecyduj, zaplanuj swój dzień tak by znalazła się w nim chwila dla Ciebie, Twojego „JA”. Znajdź czas na własne przyjemności, pozwól by życie składało się nie tylko z problemów. Daj sobie szansę aby zapomnieć na chwilę o tym co złe.

Co możesz zyskać? Nowe spojrzenie na rzeczywistość, rozwiązania, nowe pomysły, odwagę do realizacji celów, spokój, harmonię i wiele innych. Jak możesz się zrelaksować? Pomyśl co lubisz robić, i po prostu znajdź na to swój czas!