Jesteś piękna – uwierz w to

fefweeJesteś piękna – uwierz w to

Każdy człowiek jest piękny. Piękno nie przejawia się wyłącznie w cechach zewnętrznych, można by nawet powiedzieć że pielęgnowanie w sobie piękna wewnętrznego często albo prawie zawsze ma wpływ na to co inni widzą na zewnątrz. Zapewne wiele razy spotkaliście się z taką sytuacją, kiedy zupełnie przeciętna dziewczyna (według waszej opinii) postrzegana jest za osobę ładną a nawet wyjątkową. Wiara w siebie i docenianie swoich wartości, sprawia że ludzie postrzegają nas właśnie tak samo jak my postrzegamy siebie.

W stwierdzeniu „uroda” czy „piękno” nie ma wytyczonych ram. Nikt nie mówi nam jak ma wyglądać ktoś ładny, albo że uroda ma swoje pewne cechy zewnętrzne. Ludzie sami definiują pojęcia, przez pryzmat tego w co wierzą lub przez pryzmat tego o czym marzą. Czy warto jednak ulegać fanaberiom? Aby poczuć się lepiej we własnej skórze, należy zacząć wierzyć w to że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Pozytywne spojrzenie na własną osobę, sprawi że odnajdziemy w sobie więcej „lepszych stron”. Jeżeli myślicie że o waszej urodzie decyduje waga, kolor skóry, włosów czy oczu jesteście w błędzie! O tym jak jesteście wspaniali decydujecie wy sami!

Kiedy następnym razem popatrzysz w lustro nie myśl ” Jaka jestem brzydka/gruba” pomyśl „Jestem wspaniała, jestem sobą, jestem wyjątkowa” Wstając rano krzyknij na głos, jestem jedyna w swoim rodzaju, jestem edycją limitowaną, jestem kimś nie do podrobienia ponieważ jestem SOBĄ!