Herbatka dobra na wszystko

361_1Herbatka dobra na wszystko

W przedświątecznym zabieganiu, prezentowym szale zakupów i wyścigu terminów, bo spraw do załatwienia sporo a święta tuż często sami już nie wiemy czy bardziej nam potrzeba chwili odpoczynku i oddechu, czy wręcz przeciwnie dodatkowej dawki energii.
Jest jednak i na to sposób o kusząco brzmiącej nazwie „Pikantny romans” i cudownym smaku. Zasadniczo wszystko już zdradza nazwa tego naparu. Delikatna zielona herbata zostaje zderzona z aromatycznym smakiem białego i czerwonego pieprzu. Do tego słodkawo-ostry kandyzowany imbir i przełamujące to wszystko owocowo-kwaskowym smakiem czerwone porzeczki, truskawki i maliny. Jak w dobrym romansie wiruje w naszym kubku delikatność, pikanteria, słodycz i odrobina elektryzującego kwasku. Herbata tę polecamy na dowolną porę dnia, ale i do łóżka przed snem również będzie pasować.
Herbata zielona i jej właściwości
Herbata zielona to lek stosowany od ponad tysiąca lat w tradycyjnej chińskiej medycynie. Chińczycy używają jej do leczenia ospałości, zaburzeń trawiennych, bólów głowy, kłopotów ze wzrokiem (nieostre widzenie), zatruć alkoholowych i rozstroju żołądka.

Właściwości naparu:
* ułatwia koncentrację,
* poprawia pamięć i rozjaśnia umysł
* obniża ryzyko zawału serca i miażdżycy tętnic
* zmniejsza ryzyko zakrzepów
* obniża ciśnienie krwi
* służy w profilaktyce nowotworowej
* wzmacnia zęby i chroni przed próchnicą

www.domherbat.pl