Być mamą

IMG_6838Być Mamą

Być mamą, to kochać i być kochaną,,,

To radość na ustach i w sercu, kiedy małe rączki przytulają i małe usta całują Cię z rana.
Być mamą, to odpowiedzialność za małego człowieka, pokazanie mu wartości i nauczenia zasad, aby mógł w życiu doceniać to, co ważne.

Być mamą, to wygłupy na dywanie. To zjeżdżanie z nim na ślizgawce i bujanie się na bujawce. To pokazywanie mu moich szaleństw i tego, że życie jest piękne aby dziecko wiedziało, że ja też potrafię się bawić będąc już dużą dziewczynką.

To zabieranie go wszędzie, by poznawał świat swoimi oczami, dotykał i wąchał cuda przyrody, by poznawał piękno tej ziemi.

Być mamą, to całowanie i przytulanie go często w ciągu dnia, po to by czuł moją bliskość i miłość. To słowa „Kocham Cię”, by znał ich wartość i wiedział, że jestem blisko, gdy mnie potrzebuje.

Być mamą to nalanie całej wanny wody z pianą i kąpanie się z nim i nurkowanie, by wiedział, że nie trzeba wstydzić się swojego ciała.
To pozwolić mu zrobić ze mną kopytka, ciasto czy pizze swoimi małymi rączkami, by mógł poczuć dumą, że zrobił to sam.
To śpiewanie i tańczenie z nim po domu, by doznawał piękno melodii ruch ciała.

To mówienie mu codziennie, że jest wartościowym i wspaniałym człowiekiem, by miał poczucie własnej wartości i był pewny siebie. To dawanie mu możliwości wyboru i pytani go o zdanie, by rozwijał w sobie samodzielność…

To czytanie mu codziennie bajek na dobranoc i opowiadania historyjek z morałem, żeby rozwijał swoja wyobraźnię i kreatywność.
Być mamą, to coś pięknego, czego nie da się opisać słowami. To doznanie miłości i radości. To podróż i rozwój dwóch istot, i więź, którą ma tylko matka z dzieckiem.

Anna Antoniak

www.annaantoniak.pl